Neden Paketlenmiş Kuruyemiş?

Daha TAZE

Kuruyemişin, dalından düştüğü andan itibaren taptaze kalabilmesi için ısı, nem, hava ve ışık alan ortamlardan uzak muhafaza edilmesi gerekir.

Daha SAĞLIKLI

Paketler, kuruyemişleri hava kirliliği, egzoz dumanı ve sıcaktan korur. Kuruyemişler, paketlenirken kullanılan teknoloji sayesinde sofralarınıza "el değmeden" ulaşır. Böylelikle insan elinden mikrop bulaşma riski de ortadan kalkar. Genellikle sıcakken tüketimi daha çok sevilse de, kuruyemişi bu şekilde tüketmek sağlıklı değildir çünkü sıcak, kuruyemişin üzerinde zararlı bakterilerin üremesine ve besleyici besin değerini yitirmesine sebep olur.
Kuruyemişler sofranıza gelmeden önce mutlaka "aflatoksin" analizine tabi tutulmalıdır. Aflatoksin, bir tür küfün ürettiği zehirdir. Paketli kuruyemişler, hijyen koşullarının çok sıkı tutulduğu üretim ve kontrol aşamalarından sonra sofralarınıza geldiği için bu, onların aflatoksin ve benzeri analizlerden başarıyla geçmiş olduklarını gösterir.

Daha GÜVENLİ

Paketli kuruyemişlerin üretici firması belli olduğu için aldığınız ürünlerle ilgili bir memnuniyetsizlikle karşılaştığınızda bunu dile getirebileceğiniz bir muhatabınız olur.
Ayrıca paketli kuruyemişler ulusal ve uluslararası birçok kalite testinden geçer, sağlık standartlarına uygunlukları inceledikten sonra satışa sunulurlar. Bu sebeplerden dolayı, paketli kuruyemiş aldığınızda, sizin, ailenizin ve tüm sevdiklerinizin güvenle tüketebileceğinizi bilirsiniz.

TADIM Neden Paketli Kuruyemişi Tercih Ediyor?

Tadım, bir paketli kuruyemiş markası olarak tüm bunlara özen gösterir. Ürünlerini üretme, seçme, paketleme ve dağıtma aşamalarını titizlikle yürütür. Tadım, dünyada geçerli en önemli iki standart olan ISO 22000 Üretim ve ISO 9001 Yönetim Standardı belgelerine sahiptir ve bu standartlara uygun şekilde üretim yapar.
Özel ısı, nem ve ışık bariyerli paketleri sayesinde dış ortamla irtibatı en aza indirgenir ve ürünlerin uzun süre taze kalmaları sağlanır. Kuruyemişler paketlenirken paket içerisindeki oksijen sıfırlanarak paketin içerisine soluduğumuz havada da %78 oranında bulunan ve tamamen doğal bir gaz olan azot gazı basılarak ürünlerin taze kalması sağlanır.
Üretim ve paketleme el değmeden ve tamamen hijyenik koşullarda yapılır. Üretimde çalışan ekipler önlük, bone, maske ve eldiven kullanırlar. Üretime giren herkes "hijyen koridoru" olarak adlandırılan bölümden geçmek zorundadır.